The Little House Cafe – Balat

3 Şubat 2015

image

The Little House Cafe ismi gibi ufacık bir kafe. İçeride sadece üç masa ve bir Amerikan mutfak var. Kısacası evinizin mutfağında oturur gibi oturabilirsiniz. Menüde kahvaltı tabağı, tostlar, sandviçler ve omlet çeşitleri var. Tezgah üstünde göreceğiniz ev yapımı kekleri de atlamamak lazım. Özellikle otlu peynirli omletini tavsiye ederiz. Gözünüzün önünde açık mutfakta hazırlandığı için omlet gelmeden kokusuyla baştan çıkacaksınız zaten.

The Little House Cafe, şu aralar genç kızların gözdesi Kerem Bürsin’in oynadığı Şeref Meselesi dizisinin çekildiği sokaklardan birinde. Hatta tam olarak dizideki Sibel (Yasemin Allen) karakterinin evinin tam karşısında. Mekan sahiplerinin söylediğine göre setin olduğu günler oyuncuları görmek hevesiyle gelenlerle birlikte etraf tam bir cümbüş oluyormuş. Biz oradayken de bir anne kız gelip sanki bir set görevlisini sorguya çeker gibi çekimlerin hangi gün olduğundan, başka hangi mekanların kullanıldığına kadar envai çeşit soru sordu. O gün çekim image 2olmadığını öğrenen genç kızımız ise üzüntüden neredeyse ağlayacaktı. Zaten hızlarını alamayıp sonra da gerçek hayatta Sibel’in evinde oturan insanların kapısını çalıp bir de onları sorguya çektiler.

Çok küçük olduğu ve masalar iki en fazla üç kişilik olduğu için kalabalık gruplar halinde buraya gelmenizi pek tavsiye etmeyiz. Ama yolunuz Balat tarafına düşerse bir yorgunluk çayı içmek veya açlığınızı dindirmek için çok iyi bir seçim.

 

 

 

[separator type=”thin”]

image 4

 

The Little House Cafe

Balat Mahallesi Vodina Caddesi No:6/a

Yorum yapılmamış

    Yorum Yaz