Perispri – Balat

12 Ağustos 2015

perispiri dış kapı

Perispri, ruh ve bedenin bağlantısını sağlayan araç yani bir nevi astral beden anlamına geliyormuş. Bizim bahsedeceğimiz Perispri ise Balat’da alt katı sanat galerisi üst katı kafe olan yepyeni bir mekan. Eminönü tarafından gelirken Kadir Has Caddesi’ni takip edin, Kadir Has Üniversite’sini geçtikten sonra yolun üstünde sol tarafta göreceksiniz. Girişi arka taraftan.

Perispiri dekor 1

Dışarıdan hangar gibi gözüken Perispri’nin alt katı sanat galerisi, asma kat şeklindeki üst katı ise vitrinleri koltuklar ve büfelerle sanki bir evin salonu görünümünde kafesi. Dışarıda da dört masalık ufak bir balkon var. Haftasonları açık büfe kahvaltı var. Sunumda kullanılan servis tabakları sanki büyükannenizin mutfağından çıkmış gibi. Bu sıcak günlerde şansımıza balkonunda güzel bir esinti vardı da dışarıda oturabildik fakat özellikle kışın salonda oturmak daha da keyifli olur gibi geldi.

perispiri teras 2

Sürekli aynı yerlere gitmekten sıkıldıysanız Perispri iyi bir alternatif. Hatta Perispri’de kahvaltınızı ettikten sonra Balat’a doğru yürümeye devam edip kahvenizi diğer yazılarda bulabileceğiniz Naftalin veya Maide’de içebilirsiniz.

 

Perispri

Doktor Sadık Ahmet Cad. No:10perispiri reçel masası

Balat

Yorum yapılmamış

    Yorum Yaz