Maide – Balat

11 Ağustos 2015

Maide dışardan

Balat’da yaklaşık 2 ay önce yeni bir cafe açılmış. Daha önce o civardaki Little House Cafe ve Naftalin Cafe’ye gitmiştik, geçmiş yazılardan bulabilirsiniz. Yeni açılan Maide Cafe tam da Naftalin Cafe’nin yanına açılmış.

Mekanın dekorasyonundan yemeklerin sunumuna kadar herşeyin çok zevkli ve özenerek yapıldığı hemen belli oluyor. Ortakları Mine Atalar ve Özgür Zülal’in herşey maide içerden dışarı ile tek tek ilgilenmelerinin de herhalde bir payı vardır.

 İsminin niye Maide olduğunu sorduğumuzda öğrendik ki Maide üzerinde yemek bulunan sofra anlamına geliyormuş. Aynı zamanda eski bir isim olması da hoşuna gittiği için cafenin ismi Maide olmuş.

Maide iç masa

Maide’de kahvaltıdan, zeytinyağlı tabağına, tatlılardan, keklere kadar birçok seçenek var. Her yerde bulamayacağınız kenevir tatlısını denemenizi tavsiye ederiz. 

Bu arada Mine Hanım’ın aynı zamanda da Minush (www.minush.net) adında bir ayakkabı markası var. Aslında önce yastık, çanta ve seramik tasarlıyormuş fakat daha sonra markasına ayakkabı tasarımı da eklemiş. Ayakkabı dükkanı da hemen cafesinin karşısında olduğu için gitmişken oraya da bir göz atabilirsiniz.

[separator type=”thin”]

 maide masa 3

Maide Cafe

Balat Mah. Yıldırım Cad. No:26/A

 

Yorum yapılmamış

    Yorum Yaz