Gravite Coffee – Nişantaşı

22 Nisan 2015

fotoğrafÜçüncü dalga kahveciler dört bir yanımızı sarmışken daha önce bahsetmeyi unuttuğumuz bir kahvecimiz daha var Nişantaşı’nda: Gravite. Yeri gelmişken bu üçüncü dalga da ne demek oluyor diye kendi kendinize arada soruyorsanız, bu terim de kelime haznemize Amerika’dan gelmiş bulunuyor. Birinci dalga Amerika’nın en eski kahvelerinden Folgers, ikinci dalga da hepimizin bildiği Starbucks oluyor. Üçüncü dalga kahveci de yüksek kalitede kahve üretmeyi ve bu işi bir zanaatkarlık olarak gören kahvecilere deniyor.

Gravite’ye geri dönecek olursak Amerikan Hastanesi ve Topağacı Meydanı’nın arasında kalan bir yerde küçük, sakin bir kahve dükkanı. Sade ve minimalist dekorasyonun her türlü detayıyla mekan sahipleri birebir ilgilenmiş. Özellikle kahve fincanlarını ve sunumu çok beğendik.

image-1

Kahveleri bu sene Time Out yeme içme ödüllerinde en iyi üçüncü dalga kahveci ödülünü alan Petra Roasting Co’dan aldıklarını da hatırlatalım.

Herkesin kendini rahat ettiği bir ya da iki kahve dükkanı olduğunu düşünürsek önermek bizden favorinizi seçmek de sizden.

 

 

 

 

[separator type=”thin”]

Gravite Coffee

Teşvikiye Mahallesi, Prof. Dr. Müfide Küley Sokak,

No 45, Şişli, İstanbul

 

Yorum yapılmamış

    Yorum Yaz