Bodrum’da Gün Batımı İzlemek için En Güzel Yer: Limon Gümüşlük

29 Ağustos 2015

IMG_0136

Gümüşlük’ü Bodrum’un diğer koylarından ayıran en büyük özelliği  dağların tepelerinden denize kadar inen üst üste evlerin ve sitelerin olmaması. Bodrum’da beyaza boyanmamış tek bir yer kalmamışken Gümüşlük nasıl olmuş da bakir kalmış diye soracak olursanız, cevabı Myndos antik şehri üzerinde kurulu olması sebebiyle sit alanı ilan edilmiş olması. Yani Gümüşlük’te inşaat yasağı var da diyebiliriz.

IMG_0133

 

Gümüşlük’ten söz açılmışken Myndos kalıntıları üzerinden en güzel gün batımını izleyebileceğiniz Limon’dan bahsetmeden olmaz. Limon doğanın ortasında, yeşillikler içinde, her bir köşesinde ayrı bir detayı saklayan kendinizi evinizin bahçesinde hissedeceğiniz bir yer.

limon19

Sabah kahvaltısıyla başlayıp, güneşi batırıp akşam yemeğinizle devam edebilirsiniz. Kahvaltıda peynir çeşitleri, ev yapımı reçeller, salatalık, domates ve tabi tercihinize göre yumurta var. Günlük süpriz ikramlara da hazır olun.

Yemek menüsünde ise mercimek köftesi, kabak çiçeği dolması, fava, deniz börülcesi gibi çeşit çeşit mezelerle başlayıp sigara böreği, mantı kızartma, kabak mücver gibi sıcak mezelerle bir ara yapıp tercihinize göre balık veya et yiyerek devam edebilirsiniz.

Görebileceğiniz en güzel gün batımlarından birini kaçırmamak için çok geç kalmayın. Rezervasyonun gerekli olduğunu da hatırlatalım.

 

IMG_0130

Limon

Yalı Mevkii no:1 Gümüşlük

Bodrum 48400 Muğla

0 252 394 40 44
0 554 740 62 60
info@limongumusluk.com

Yorum yapılmamış

    Yorum Yaz