Arnavutköy’ün Gizli Bahçesi: Kavanoz

1 Nisan 2016

 

Arnavutköy herhalde İstanbul’un en küçük semtlerinden biri fakat geçtiğimiz yıldan beri her köşesi o kadar verimli kullanılıyor ki beklemeyeceğiniz kadar çok mekan karşınıza çıkıyor.

Güneşin tekrar yüzünü gösterdiği şu günlerde ana caddenin gürültüsünden uzak oturabileceğiniz bir yer önermek isterim. Adı Kavanoz. Her gün yeni bir yer açılırken güzel mekan ismi bulmak da kolay iş değil, o yüzden Kavanoz’un hem ismi hem cismi güzel desem yeridir. 

 

 

Güne güzel bir kahvaltı ile başlamak isteyenler için kahvaltı tahtası doğru seçim. Kahvaltı tahtasında veya menüde yumurta yok ama yokluğunu çekeceğinizi sanmıyorum. Kahvaltı tahtasının renkleri sanki bahçenin renkleri ile uyumlu olacak şekilde seçilmiş. Taze meyveler, üç çeşit peynir, zeytin, zeytin ezmesi, bal, nutella. Çeşit kalabalığı olmadan da güzel bir kahvaltı hazırlanabileceğinin kanıtı. Sadece kahvaltı için değil, kavanozda çay içmeye karşı değilseniz ev yapımı keklerle çay saati için de iyi bir seçim. Kavanoz’da alkol servisi de var. Bahçesi ve ambiyansı bir şişe kırmızı şarabınızı açıp peynir atıştırmak için de ideal.

Özetle, kedilerin köpeklerin bir arada yaşadığı bahçesinde keyif alacağınızdan eminim. 

Kavanoz

Arnavutköy Mah. Tekkeci Sok.

No.1 A Arnavutköy/Beşiktaş

Tel :0 212 265 76 67

 

Yorum yapılmamış

    Yorum Yaz