Artık Bizim de Bir Girişimimiz Var!

16 Ocak 2018

Son birkaç senedir çevremdeki pek çok kişi ne yapabilirim, ne üretebilirim sorularıyla bir arayış içerisinde. Havadan, sudan, aşktan, meşkten başlayan sohbetler su yolunu bulur misali sonunda hep benim de bir projem var aslında dönemecine gelip, ama daha kafamda tam oturtamadım çıkmaz sokağında duvara tosluyor.

Biz de kız kardeşimle kendimizi zaman zaman bu tip konuşmaların içinde buluyorduk. Birimiz avukat birimiz grafik tasarımcıyız. Fakat bunlar sadece mesleklerimiz. Neyse ki başka ilgi alanlarımız, meraklarımız da var. Yoksa bu sohbetler zaten başlamadan biterdi. Nasıl yapsak da güçlerimizi birleştirsek diye düşünürken sonunda hem zevk alacağımız hem altından kalkabileceğimiz bir fikir bulduk.

Dedemizin ressam olması (Nurullah Berk) etkisiyle de hep duvarların tablolarla dolu  olduğu evlerde büyüdük. Öğrencilik için yurtdışına gittiğimizde de tablo alamazdık elbette ama poster ve fotoğrafları çerçeveletip duvarlarımıza asardık. Çocukluğumdan hatırlarım. Arkadaşlarımın evlerine gittiğimde duvarları bomboş görünce o evlerin ruhu yokmuş gibi gelirdi bana. Bütün bunlar güzel tabi ama biz de farkındayız evinizin duvarlarını ressamların tablolarıyla doldurmak maddi açıdan pek kolay olmuyor. Biz de bu ihtiyaca derman olalım dedik.

İkimiz de hem seyahat etmeyi hem de fotoğraf çekmeyi seviyoruz. Elimizde de hem Türkiye’den hem çeşitli ülkelerden epey bir arşiv oluşmuştu. Seyahat etmeye devam edeceğimiz de belli olduğuna göre bu canlı kaynağı değerlendirmenin vakti geldi, bizim de bir girişimimiz olsun dedik ve Art&TheStreetShop’u kurduk.

Art&TheStreetShop – Berlin

Peki tam olarak ne yapıyoruz? Şimdilik iki tip ürünümüz var. MDF tablolarımız ve paspartulu fotoğraflarımız. Özene bezene çektiğimiz fotoğrafları önce bir ön elemeden geçiriyoruz. Elemeden geçen fotoğraflarımızı fotoğraf kağıdı üzerine limitli sayıda bastırıyoruz sonra da arkası çivi delikli MDF’ler üzerine ellerimizle yapıştırıyoruz. İşin bu kısmı oldukça zahmetli. Hava balonları oluşmasın diye o kadar emek sarf ediyoruz ki birimizin parmakları su topluyor, birimizin beli tutuluyor. El emeği kısmı da en çok burada devreye giriyor zaten. Paspartu ürünlerimiz için de bastırdığımız fotoğrafları krem rengi paspartulara geçiriyoruz. Bu aşamalar tamamlanınca arkalarına nerede çekildiklerini ve edisyon sayılarını yazıp, imzalıyoruz.

Art&TheStreetShop – New Mexico Bisiklet

Telefon ekranından gördüğünüz o fotoğrafları ister çerçeveletip ister MDF tablo olarak duvarınıza asmak, kütüphanenizi renklendirmek veya sevdiklerinizi sevindirmek de işin size düşen kısmı. Ürünlerimizin hepsini görebilmeniz için sizi dükkanımıza ve instagram sayfamıza davet ediyoruz. Ziyaret ettikten sonra düşüncelerinizi bizimle de paylaşırsanız çok seviniriz.

Art&TheStreetShop – İstanbul Kedi

Art&theStreetShop – Lucca ve Portofino

Art&TheStreetShop – New York

Art&TheStreetShop- Foça kedi ve New Mexico bisiklet

Art&TheStreet Shop – New Mexico

Art&TheStreetShop – Balat, İstanbul

Art&TheStreetShop – Rapallo, İtalya

Art&TheStreetShop – Foça kediler

Yorum yapılmamış

    Yorum Yaz