Vandal – New York

15 Ağustos 2016

Vandal, New York’ta dekorasyonuyla dikkatleri üstüne çeken bir bar-restaurant-lounge. İç içe odalardan oluşan Vandal’ın duvarları İngiliz sokak sanatçısı HUSH’ın küratörlüğünde yedi uluslararası tanınmış sokak sanatçısına teslim edilmiş. Masanıza oturmadan önce tıpkı sergi gezermiş gibi mekanda kısa bir tura çıkmaya çekinmeyin. 

IMG_8689

HUSH

Grafik romanlar ve animasyonlardan etkilenen HUSH’ın çizimlerinde anime karakterlerden etkilendiğini fark etmemek mümkün değil. Tarzı Urban Abstract Pop olarak tanımlanan sanatçı daha çok kadın figürlerine odaklanıyor. 

 

IMG_8703

Frank Shepard Fairey

 

vandal2

Frank Shepard Fairey

Kaykay sevdalısı olan ve bir kayak dükkanında çalışan Frank Shepard Fairey kısa süre sonra sokak sanatına olan ilgisini fark etmiş ve günümüzün en önemli sokak sanatçılarından biri haline gelmiş. Fairey’nin Vandal’ın içinde karşılıklı duvarlarda iki eseri bulunuyor.

IMG_8701

Tristan

Los Angeles’ta doğan Tristan daha 18 yaşındayken Fisher Price için ilk oyuncağını tasarlamış. Kidrobot’un iki karakteri de dahil olmak üzere günümüzde oyuncak sanatının önden gelen ismi olan Tristan’ın New York Modern Sanat Müzesi’nde (MoMa) sergilenen eserleri de bulunuyor. 

New York’ta oradan oraya yetişmeye çalışırken iki öğün arasına sıkıştırdığımız Vandal’da akşam menüsünden yiyemesek de bar menüsünden atıştırdığımız yemekler ve içtiğimiz kokteyller mekanın sadece dekorasyondan ibaret olmadığını teyit etmiş oldu. 

Sokak sanatının en güzel örneklerinin eşliğinde içkinizi yudumlamanın keyfini çıkarın.

IMG_8695

[separator type=”thin”]

vandal1

 

VANDAL

(212) 400-0199

199 Bowery, New York, NY 10002

Yorum yapılmamış

    Yorum Yaz