Tamirane Unique Istanbul’da “Repair Yourself”

9 Ocak 2017

Kulağının pasını atmak isteyenler ve damak tadını bilenler için #repairyouself yani “kendini tamir et” diyen Tamirane‘yi önereceğim. Aranızda mutlaka Tamirane’yi Bilgi Üniversitesi’nin Haliç’in kıyısındaki kampüsü Santral İstanbul’dan hatırlayanlar olacaktır. Zamanında One Love Festival’in de düzenlendiği Santral İstanbul’daki Tamirane, özellikle hafta sonu geceleri düzenlenen konserlerle şehrin nabzının attığı yerlerden biriyken, dört sene sonunda 2012 sonunda kapılarını kapama kararı almıştı.

Tamirane’yi özleyenler veya tanışmak isteyenler için  Maslak’ta Ayazağa Caddesi’nde bulunan Uniq İstanbul’daki yeni yerinde kaldığı yerden devam ediyor. Soğuk günlerde ferah iç mekanında oturabilirken, güzel havalarda da orman manzaralı terasında keyif yapabilirsiniz. Tamirane’nin terası kış aylarında kurulan buz pistini izlemek için de ideal. Sıcak kahvenizi yudumlarken buz pistindeki çocuğunuzu da gözünüzün ucuyla takip edebilirsiniz.

Geçen hafta yeni kış menüsünü tatma şansım olduğu için yemeklerin de eskisi gibi gayet lezzetli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Büyükanne kıymalı tamirci çıtır başlangıç olarak iyi bir seçim olur. Hafif ve sağlıklı yemek isteyenler için salata çeşitleri veya ızgara balık seçenekleri varken, hovardalık yapmak isteyenler için de burgerler ve sokak yemekleri ideal gözüküyor. Pazar sabahları ise saat ikiye kadar devam eden kahvaltısıyla önce midenizi şenlendirip, saat üçten sonra da Morning Jazz Sessions ile ruhunuzu besleyebilirsiniz. Kalite-fiyat dengesinde fiyatlar da bana uygun geldi.

img_0336

Tamirci çıtır

 

 

img_0350

Izgara somon balığı

Ocak ayı etkinliklerini sizin için aşağıda sıraladım. Önümüzdeki aylar için Tamirane’nin sitesini takip edebilirsiniz.

Morning Jazz Sessions: Her pazar 15:00’te

Indie Sessions Konserleri: Cumartesi geceleri 21:30’da

Jazz Open Mic: 13 Ocak Cuma 21:30

Latin & More Salsa Partisi: 18 Ocak Çarşamba 21:30

Swing İstanbul Dans Partisi: 21 0cak Cumartesi 21:30

 

img_0364

Nane çayı

Tamirane

Uniq İstanbul Ayazağa Caddesi No: 4C/109
Maslak, Sarıyer, İstanbul

(En yakın metro İTÜ Ayazağa metrosu fakat biraz yürümeniz gerekecek, haberiniz olsun)

Pzt – Perş: 08.30 – 23:00
Cum – Ctesi: 08:30 – 24:00
Paz: 08:30 – 22:00

0212 286 07 07