Stars on Broadway

11 Nisan 2017

New York’un en kalabalık, en gürültülü, en karmaşık ve en turistik yeri Times Square’dir. Aslında önceleri böyle değilmiş. Büyük Buhran sonrası  tiyatroların kapanıp, genelevlerin açılmasıyla tehlikeli ve köhne bir mahalleye dönüşmüş. 1990’ların başına kadar dolandırıcıların, tecavüzcülerin ve katillerin mekanı olmuş. 1992’den itibaren büyük zincir dükkanlarla, tiyatro ve sinema salonlarıyla, bar, lokanta ve ışıklı tabelalarıyla şimdiki turistik halini almış. Seyahatlerinizde turistik yerleri sevmeseniz de Broadway sahnesini mutlaka takip edin.

Bu kış Broadway sahnesinde iki değerli aktristi izleme şansım oldu. “The Present” oyununda Cate Blanchett ve “Sunset Boulevard” müzikalinde Glenn Close. Her ikisi de çok başarılı ama özellikle 70 yaşındaki Glenn Close tek kelimeyle büyüleyiciydi.

Bu sene hangi aktör ve aktiristlerin hangi oyunlarda olduklarını kısaca yazmak isterim. Ticketmaster sitesi ülkemizde açılmıyor, biletleri broadway.com ve NYC theatre sitelerinden alabilirsiniz.

A Doll’s House: Part 2: Türü drama, süresi 1:30 saat. American Beauty’den de tanıdığımız Chris Cooper başrolde. Oyun 23 Temmuz’a kadar devam ediyor.

The Price: Türü drama. Mark Ruffalo, Tony Shalhoub, Jessica Hecht ve Danny DeVito’yu 7 Mayıs’a kadar izleyebilirsiniz.

Six Degress of Separation: Türü drama, komedi. Pek çok film ve diziden bildiğimiz Allison Janney başrolede. 16 Temmuz’a kadar izleyebilirsiniz.

Groundhog Day: Law & Order: SVU 17.sezon’da karşımıza çıkan Andy Karl başrolde. Komedi müzikali 7 Ocak 2018’e kadar izleyebilirsiniz.

The Little Foxes: Sex & The City’den  Cynthia Nixon ve yine pek çok film ve diziden bildiğimiz Laura Linney başrolü paylaşıyorlar. 18 Haziran’a kadar izleyebilirsiniz.

Hello Dolly: Bu müzikal komedide  Bette Midler ve Fraiser’dan David Hyde Pierce‘ı 14 Ocak 2018’e kadar izleyebilirsiniz.

Sunset Boulevard: Glenn Close’u 25 Haziran’a kadar izleyebilirsiniz

The Glass Menagerie: Başka bir değerli aktirist Sally Field‘ı 2 Temmuz’a kadar izleyebilirsiniz.

Sunday in the park with George: Genç aktörlerden Jake Gyllenhaal‘u 23 Nisan’a kadar bu müzikalde izleyebilirsiniz.

Present Laughter: Sevilen aktör Kevin Kline, How I Met Your Mother’dan Cobie Smulders ve yine başka bir değerli aktris Kate Burton‘ı 2 Temmuz’a kadar bu komedide izleyebilirsiniz.

Yorum yapılmamış

    Yorum Yaz