Santa Margherita Ligure’de Muhteşem Bir İtalyan Villası: Villa Durazzo

1 Şubat 2019

Villa Durazzo, 1973 yılında, Santa Margherita Ligure körfezine tepeden bakan çok güzel bir parkın içinde Durazzo Ailesi’nin yazlık evi olarak inşa edilmiş. 19.yy.’da satılarak Durazzo Ailesi’nin elinden çıkmış. 20.yy.’da bir süreliğine otel olarak kullanıldıktan sonra 1973 yılında Santa Margherita Ligure Belediyesi’ne satılmış.

Villa ve bahçesi bugün hem müze olarak hem de davetler ve konferanslar için kullanılıyor. Yürüş yapmak, kitap okumak, yazın serinlemek için ideal olan parkta çeşitli palmiye, meşe, selvi, kafur ve çam ağaçları var. Parka giriş ücretsiz fakat buraya gelmişken villanın içini de gezin. 16. ve 18. yy.’dan sanat eserleri, döneme ait mobilyaları, freskoları, murano camından şamdanları görebilirsiniz. 

Villa Durazzo

Santa Margherita Ligure körfezi

Kaplumbağalı gölet

Villayla aynı bahçede Villa San Giacomo ve Villa Nido bulunuyor. Bu küçük villalar da konferans ve toplantılar için kullanılıyor. Villa San Giacomo’nun hemen yanında ise San Giacomo Kilisesi bulunuyor. İtalya’da kilise düğünü yapmak veya deniz manzaralı bir İtalyan villasının bahçesinde düğün daveti vermek istiyorsanız, bu iki villa ideal. Web sayfalarında bu konuda bilgi ve iletişim numaralarını bulabilirsiniz. Ayrıca İtalya’nın Ligurya Bölgesi’yle ilgili diğer yazılarımız için burayı tıklamanız yeterli.

Villa San Giacomo

San Giacomo Kilisesi

Kiliseden manzara


Villa Durazzo yaz ayları 09:00 – 13:00, 14:00 – 18:00 arası, kış aylarında ise 09:00 – 13:00, 14:00 – 17:00 arası her gün açık. Park ise yaz ayları 09:00 – 19:00, kış aylarında 09:00 – 17:00 arası her gün ücretsiz ziyarete açık.

Parkın 3 ayrı girişi var; Via Principe Centurione parkın alt bölümü, Via San Francesco d’Assisi parkın üst bölümü ve Piazzale San Giacomo ise kilise girişi.