İstanbul Kilyos’ta Bir Balıkçı: Kayıkhane

25 Eylül 2014

kayıkhane6

Az yol gidip şehirden uzaklaşmak isteyenler için yeni bir yer bulduk. Kilyos’ta Kayıkhane adında yeni bir balıkçı. Aslında açılalı yaklaşık bir ay olmuş. Gelip de memnun kalanların eşine dostuna söylemesiyle özellikle Zekeriyaköy gibi yakın çevrede şimdiden meşhur olmuş.

Denizin üzerindeki geniş terasında öğlen veya akşamüzeri dalgaların sesi eşliğinde biraz rakı biraz meze biraz da balık yediniz mi İstanbul’da olduğunuzu unutabilirsiniz. Masalar, örtüler, servisler hepsi yepyeni ve belli ki hepsi özenle seçilmiş. Anlayacağınız burası öyle bakımsız salaş bir yer değil.

Kayıkhane’yi hem Uzunya hem de Dalia’nın ortaklarından biri açmış.

kayıkjane2

Mezelerden sebzeli levreği özellikle tavsiye ederim.  Kalamar ızgarası ve bol baharatlı karides güveci de lezzetliydi.  Tavsiyeleri üzerine balık olarak Lüfer yedik. Tatlı olarak da şekerpare ve revani vardı. Şekerpare yediğim en güzel şekerparelerden biriydi diyebilirim. Bu arada yan masalara giden patates kızartmalarında da aklımız kaldı.

Geceleri çok dolu oluyormuş. Mutlaka rezervasyon yapın. Hele ki terasın deniz kenarındaki 6-7 masasından birinden yer bulmak istiyorsanız rezervasyon şart.kayıkhane

Kış ayları için Kayıkhane’nin kapalı bir bölümü de var. Gündüzleri biraz karanlık ve kasvetli olabilir gibi ama geceleri keyifli olacağından şüphe yok.  Plaj mevsimi kapandığı için de orman yolunun Pazar trafiği de artık hız kesmiş.

Rezervasyon için: 0 212 201 26 26 veya Burcu Hanım 0 542 331 37 61

Benzer İçerikler

Yorum yapılmamış

    Yorum Yaz