İSTANBUL’UN ULUSLARARASI SANAT FUARI – ART INTERNATIONAL

17 Kasım 2014

fotoğraf-1

İlki Eylül 2013 yılında olan uluslar arası sanat fuarı ArtInternational’ın ikincisi bu sene 26-27-28 Eylül tarihlerinde geçen sene olduğu gibi Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Eğer bu sene gidemediyseniz önümüzdeki sene takip etmeniz için sizi heveslendirecek birkaç fotoğraf paylaşalım biraz da fuarla ilgi bilgi verelim istedik.

image (1)

Fuarda 24 ülkeden 76 galerinin standı vardı. Duyumlarımıza göre toplamda 20 binden fazla kişi gezmiş. Fuarın sadece 3 gün sürmesinin en büyük dezavantajı da eserlerin bir kısmını kalabalıkta kafaların arasından görmeye çalışmak. Art International’ın en çok ses getiren sanatçılarından biri dört yıl sonra Türkiye’de ilk kez eserlerini sergileyen Taner Ceylan’dı. Bazıları tarafından pornografik olarak tanımlanan bazılarının ise gazetede yer veremeyeceğimiz dediği “Ay Teni” tablosu ve ilk heykel deneyimi olan “Ay Masalı” (“Moontale”) fuarın en çok konuşulan eserlerindendi.

fotoğraf

Bu arada Galerie Lelong’dan Jaume Plensa’nın “Sienna in Umea” adlı heykeli 235.000 Euro ile fuarın en yüksek ücretle satılan eseri olmuş.

http://istanbulartinternational.net/

image